oczyszczanie

Skuteczne oczyszczanie stanowi podstawę codziennej pielęgnacji. W ciągu dnia na powierzchni skóry osiada wiele zanieczyszczeń, które uniemożliwiają jej właściwe oddychanie. Zaniedbanie tego etapu sprawi, że na skórze zaczną pojawiać się liczne niedoskonałości. Ten krok powinien być wykonywany 2 razy dziennie.

Oczyszczanie poranne zapewnia usunięcie resztek produktów nałożonych na noc. Dodatkowo, nocą skóra wytwarza sebum i oczyszcza się z toksyn. Pozbycie się tych zanieczyszczeń, jest konieczne, aby kosmetyki zastosowane rano, mogły odpowiednio spełniać swoje funkcje. Wystarczy tutaj zastosowanie żelu lub pianki do mycia.

Oczyszczanie wieczorne to krok, którego nie powinno się zaniedbywać. Dokładne usunięcie tego, co zgromadziło się na skórze w ciągu dnia powinno odbywać się w dwóch etapach. Etap pierwszy – demakijaż – to pozbycie się wierzchniej warstwy makijażu oraz zanieczyszczeń zgromadzonych na skórze w ciągu dnia. Sprawdzi się tutaj produkt na bazie olei, które za pomocą emulgatora doskonale łączą się z wodą i bezproblemowo rozpuszczają kosmetyki kolorowe. Zaletą tego produktu jest skuteczne, ale jednocześnie delikatne działanie, które nie spowoduje podrażnień. Etap drugi to zmycie, za pomocą żelu lub pianki, resztek oleju i makijażu. Oczyszczanie dwuetapowe zaleca się nawet osobom, które nie noszą make-up’u. Pozwala ono na dokładne usunięcie zabrudzeń zgromadzonych w ciągu całego dnia, tj. sebum, pot czy kurz.

Tak prawidłowo oczyszczona skóra to podstawa dla dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.