kremy

Podstawowym i najbardziej popularnym produktem w pielęgnacji, niezaprzeczalnie jest krem do twarzy. Ten aplikowany na dzień powinien odżywić skórę, ograniczyć negatywny wpływ czynników zewnętrznych, wzmocnić barierę ochronną skóry oraz stanowić bazę pod makijaż. Te stosowane na noc mają za zadanie nawilżyć, zregenerować po całym dniu i uzupełnić niedobory mikro- i makroelementów, które mają wpływ na kondycję cery. Krem powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju cery oraz jej indywidualnych potrzeb. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na zawarte w nim składniki aktywne, które definiują jego działanie. Wąkrota azjatycka wygładza, koi podrażnienia i stany zapalne, woda morska dogłębnie nawilża oraz łagodzi objawy przesuszenia i odwodnienia, a ekstrakt z owoców rokitnika nadaje skórze blasku oraz niweluje przebarwienia. Krem do twarzy, aplikuj jako ostatni w swojej codziennej pielęgnacji.

Na specjalną pielęgnację zasługują również okolice oczu! Skóra w tym miejscu jest o wiele delikatniejsza i  cieńsza (0,5-1mm), niż w pozostałych partiach twarzy. Wiąże się to również z jej płytkim unaczynieniem, co z kolei sprzyja powstawaniu zasinień. W tym obszarze pojawiają się również pierwsze zmarszczki – te mimiczne, jak i te powstające na skutek mijającego czasu – oraz oznaki zmęczenia w postaci obrzęków i cieni. Dlatego głównym zadaniem kremu pod oczy jest mocne nawilżenie oraz wzmocnienie/odbudowa naturalnej bariery ochronnej. Jeśli chcemy zachować skórę w tych okolicach w dobrej kondycji jak najdłużej, krem pod oczy warto zacząć stosować ok. 25. roku życia lub wcześniej, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Osobom o bardzo wrażliwej i skłonnej do alergii cerze, proponujemy kremy bezzapachowe/bez olejków eterycznych (Unscented/Essential Oil Free).